HizmetlerimizTurkuaz


SPONSORLUK

Bilgi ve iletişim çağında yaşadığımız günümüzde rakipler arasından ön plana çıkmak, farkındalık yaratmak, hedef kitleyle duygusal bir bağ kurmak ve az bütçelerle geniş kitlelere ulaşmak önemli. Artık tüketiciler yalnızca bir ürün ya da hizmeti satın almıyorlar, aynı zamanda o ürünün sunduğu hayat tarzını, deneyimleri ve duyguları satın alıyorlar. Son yıllarda bu amaçları gerçekleştirecek bir pazarlama aracı diğer pazarlama araçları arasından ön plana çıkmaya başladı. Bu etkin araç: SPONSORLUK ‘tur. Sponsorluk çok etkin bir pazarlama tekniğidir, bağış ya da yardım değildir. Sponsorluğun amacı kurumu ya da ürünü tanıtarak imajı oluşturmak, güçlendirmek, hedeflenen kitlenin bilinçaltında indirekt olarak satın alma tercihlerini etkilemektir. Sponsorluk; önemli bir pazarlama aracıdır ve ticari sonuçları hedefleyen etkin bir iletişim aracıdır.

SPONSORLUK
Günümüzde reklam uzmanlarının savunduğu önemli bir gerçek de; uzun zamandır süregelen televizyon reklamlarının etkisinin azalacağı beklentileri ve kurumların toplumsal sorumluluğunun tüketici gözünde giderek daha önemli hale geldiğini fark etmeleri, reklam bütçelerinin sponsorluğa kaydırılmasına neden olarak gösteriliyor. Ancak hedef kitlenin ilgilendiği alandaki herhangi bir etkinliğinin, aktivitenin, oluşumun veya organizasyonun sponsorluğu marka için bazı durumlarda reklamdan çok daha etkin sonuçlar getirebilmektedir. Çünkü tüketiciler kendi dünyalarında bulunan markalara daha farklı gözlerle bakıyorlar. Bu duygusal yaklaşımın en doğal sonucu da uzun vadede satışlarda artışlar olarak gözlemleniyor.

Yapılan Araştırmalarda;
• Modern pazarlama, doğru konuda ve doğru şekilde yapıldığı taktirde en etkili iletişim araçlarından birisi olarak karşımıza çıkan farklı alanlarda sponsorluklarla farklı hedef kitlelere ulaşılabilir.

• Sponsorluk firmaların / kurumların / markaların/ kişilerin toplum nezdinde imajlarını geliştirmeleri için kullanabilecekleri önemli bir araçtır.

• Sponsorluk satın alma tercihlerini etkilemektedir. Turkuaz Ajans bu ilke ile yola çıkarak Islak Mendil, Kahve Bardakları ve alternatif tanıtım ürünleri ile firmanızı az bütçelerle geniş kitlelere ulaştırmak, bilinirliğini ve marka imajını oluşturmak adına hizmetinizdedir.


© 2015 Turkuaz Ambalaj Tüm hakları saklıdır.